Pozitivní myšlení / Be positive

středa, dubna 29, 2015

Dnes jsem se zamýšlela nad tím, proč člověk v životě potkává různé lidi a jestli a jak je k sobě přitahuje. Jakým způsobem jim umožňujeme vstupovat do našeho života? Proč jim to vůbec dovolujeme? Proč je tam necháváme, nebo naopak proč je necháváme odejít?
Jistým způsobem věřím na sílu přitažlivosti v jakémsi pro mne nevysvětlitelném pojetí. Neumím si jí rozumově odůvodnit nebo (a to hlavně) ji ovlivňovat. Člověk by se měl naučit přitahovat do svého života jen to hezké a to, co mu přináší radost a poznání.
Neměl by se vyčerpávat hloupými, zlými, neochotnými nebo nepřejícnými lidmi a věcmi. Hezké věci jsou všude kolem nás a je pošetilé je nechat být bez povšimnutí.
S přicházejícím jarem jsem vyhlásila boj negativnímu myšlení a negativním lidem.


 Neumím se obrnit před nepříjemnostmi. Neumím se obrnit před nepříjemnými lidmi, ale co jsem se naučila je, že Vás to nesmí ovládnout. Náladu nám může změnit hodně věcí - slunce, úsměv dítěte, poskakování domácího mazlíčka, květina, polibek nebo objetí. Bohužel ale také nepřijemná prodavačka, divný soused, ujetý autobus, nakopnutý palec, hloupý kolega v práci apod.
Mne samotnou poslední dobou nejvíce nakopává slunce a všudypřítomná zelená. Každý rok mě doslova zaskočí, jak jsou kvetoucí stromy a zelenající se louky (pokud tedy netrpíte alergiemi) úžasné. Je to neuvěřitelná nádhera.
Jaro je období, kdy je příroda nejproduktivnější a vše je tak pozitvní, tak proč se na té produktivitě nesvézt jako na vlně a proč nezačít s pozitivním přistupem a myšlením právě teď. Venku kvete snad úplně vše. Na terase nám rostou bambusy takovou rychlostí, že někdy mám pocit, že kdybych si k nim na chvíli sedla, tak uvidím, jak se šplhají nahoru. U nás doma teď kvetou pro změnu tulipány. Pohled na ně mi vždy vyvolá úsměv na rtech. Mám chuť je každou chvíli pohladit a pomuchlat. Je to jedna z těch malých věcí, které mi dělají radost a pomáhají uržet pozitivní mysl.

Když se obklopujeme samou nádherou a dopřáváme si každý den malé (klidně i velké) radosti, jde to samo.

Nebylo by hezké, kdybychom v životě potkávali jen samé úžasné a skvělé lidi a byli bychom vedle nich stejně skvělí a úžasní ? ANO BYLO. 
A co nám v tom brání ? VŮBEC NIC.
PŘÍRODA SE USMÍVÁ, TAK SE POJĎME USMÍVAT I MY :-)
Hezký den
Reny

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems