Další stodola / Another barn

pondělí, května 18, 2015

Nevím, co to se mnou je. Prostě nedokážu odolat všem těm překrásně zrekonstruovaným stodolám, které na mne vyskakují ze všech koutů mého kompu. Nechápu, kde se to bere. Vyrostla jsem v paneláku v severních Čechách a až na pár historek od babičky, mne nikdy život na vesnici nelákal. Prostě typické městské děvče.

A nyní, z ničeho nic, jsem úplně posedlá vším "vesnickým". Zatím jsem ještě nedospěla k tomu, že se z Prahy odstěhujeme někam daleko do hor a budeme tam pást ovce a pěstovat bio zeleninu. ........ I když vlastně proč ne. Nyní, jak to vidím napsané, mi to nezní až tak nereálně. Ba naopak. :-)

Když jsme byly se sestrou malé, babička nám vždy vyprávěla úžasné historky ze svého mládí. O velkém hospodářství, které měli, o koních a kravách, o velké dřině s tím spojené, jak jezdili do školy na saních, jak je jejich maminka sundavala ze stromu, když nemohli slézt, jak si doma vše pěstovali a bohužel i o tom, jaké to bylo za války a pak také o tom, jak o vše přisli.

Při pohledu zpět obdivuji její trpělivost, když nám každý večer vyprávěla ten samý příběh.. "Babi, vyprávěj nám o tom, jak to tenkrát bylo, když jste měli koně?" (byly jsme koněmi posedlé)... Vůbec jsme nechápaly, jak mohli mít doma koně a nejezdit na nich. Proč tahali jen vůz. :-) "Babi, my bychom na nich jezdily od rána do večera." Každý večer po vyprávění příběhu (celé letní prázdniny jeden a ten samý) jsem usínala a snila o tom, jaké by to bylo, kdyby .... Tenkrát to začalo tím, jaké by to bylo, kdybychom měli doma koně.

Asi mi to zůstalo z dětství, ale jsem opravdu velký snílek. Stále se mi něco honí hlavou, o čemsi sním, nad něčím přemýšlím, neustále něco ve své mysli přehrávám. Obzvláště, když chodím běhat a mám čas jen pro sebe, tak se má hlava jakoby otevře nemožnému a mysl jede na plné obrátky. Běžím lesem a hlavou se mi honí neuvěřitelné věci. S během začíná pohádkový příběh... (asi to bude tím adrenalinem).
20150517_02
Poslední dobou hodně přemýšlím o bydlení. O takovém bydlení, ve kterém bych chtěla být do konce života. Ne jen na pár let, ale napořád. A jistě není překvapením, že se neustále motám kolem těchto domů a interiérů.

Každopádně toto je dům, kam bych chtěla jezdit na chalupu :-) ......
20150517_04 20150517_03 20150517_05 20150517_06 20150517_07 20150517_08 20150517_10 No a ta houpací síť na verandě. To je sen. 20150517_09 Fotografie: Jola Skin
Návrh a styling: Agnieszka Suchora
Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems