Dovolená / Holiday

neděle, května 03, 2015

Jsem děsný plánovač. Popravdě to neumím vůbec. Snažím se, jak to jde, ale tak nějak to nejde. Vše dělám na poslední chvíli a co je nejhorší, poslední dobou už vše dělám po termínu. To s sebou samozřejmě nese hodně problémů. Jedna z věcí, které mi letos unikají úplně, je plánování dovolené. Ne, že bychom dovolenou planovali každý rok s pololetním předstihem, ale letos jsme o ní nezačali ještě ani přemýšlet.
Jenže, když máte dítko školou povinné, musíte nějak zaplnit dvouměsíční prázdniny. Díky mému problému s termíny jsme letos propásli termín přihlášky na dětský tábor, kam se E. hodně těšila. A teď babo raď. Co s tím? No tedy, aby ta věta byla správně, tak by tam vlastně nemělo být "jsme propásli", ale správně je "jsem propásla". Ano přiznávám, já ten termín propásla a nikdo jiný. I když jsem poté vyvinula neuveřitelnou výkonnost obvoláváním různých lidí a škemráním, pomohlo mi to jen v tom, že jsme "prý" první v pořadí. Nevím, jestli je mi to k něčemu platné. Musím doufat, že si nějaké jiné dítě zlomí nohu nebo onemocní. Ano je to sobecké a přát jinému dítěti něco takového je přímo odporné (chudáček malý), ale je to bohužel rodičovské. I když nikomu nepřeji nic špatného, přeci jen jedno volné místo by se hodilo. :-) Když to nevyjde budu muset vymýšlet náhradní program, kam dát na 14 dní malého tvora. To bude teda fuška. Je zde také možné, že budu tak dlouho odkládat řešení onoho problému, že se nakonec vyřeší sám. No uvidíme.
Proč je ale tento post o dovolené, když žádnou zatím nemáme ? Na přemýšlení o létě a dovolených mě dnes navedl tento úžasný interiér vily Vergelle v Toskánsku. Tuto vilu je možné si na léto pronajmout. Nedovedu si představit nic hezčího než strávit 14 dní v něčem takovém. Co říkáte ?
tuscany_9
tuscany_10
Majitelé dokončili rekonstrukci domu v roce 2012 a nyní ho nabízejí zájemcům o nevšední zážitky k trávení nejen letních dovolených. Z venku je to klasika, ale uvnitř, uvnitř moderna, jak má být. Betonové podlahy jsou doplněny železnými stropy, kterým podporu tvoří průmyslově vyhlížející železné sloupy. Vše zútulňuje všudypřítomné dřevo. Prostorný obývací pokoj s kuchyní a velkým jídelním stolem dopřeje dosti prostoru i několika rodinám najednou. V domě je samozřejmě několik ložnic. Na obrovské zahradě nechybí 12 m bazén. Vše v naprostém soukromí v srdci Toskánska.
Obávám se, že 14 dní je málo. Asi bych tam mohla žít napořád.
tuscany_1 tuscany_2 tuscany_3 tuscany_4 tuscany_5 tuscany_6 tuscany_7 tuscany_8
Zdroj fotek zde a zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here and here. I share link with big thanks.

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems