Běh / Running

pondělí, července 06, 2015


... dodatek k nedělnímu postu Sunday inspiration a zmínce o běhání.

Ano, běhám a běhám. Běhám už asi 2 roky. Někdy více, někdy méně. Běhám sama a běhám v lese. Někdy běhám na běžeckém pásu v posilovně. Běhám ráda. V životě jsem vyzkoušela hodně sportů. Chodila jsem na aerobik, na Taebo, do posilovny. Potom jsem také rok a půl tancovala, chodila na jogu a zase do posilovny. Pak jsem chodila na pás na K2 a pak zase do posilovny. Cvičila jsem u televize s aplikacemi, které byly nahrány v Samsung Smart TV (už tam nejsou), cvičila jsem s Jillian Michaells nebo s NIKE+ TRAINING CLUB. Jezdila na kole, jezdila na in-linech. Jako teenager jsem jezdila na koni (asi tak 5 let každý den). V jednu dobu jsem hodně plavala. Bohužel nic mi moc dlouho nevydrží. Ani ne proto, že by mě to nebavilo. Ze všech těch sportů, co jsem zde vyjmenovala, mne vlastně baví všechny. Problém je časový. Ne, že bych na ně neměla čas, ale převážná část je omezena na určité hodiny a lekce. No a na tom to dost často zkrachuje.

Jen běhání ne. 

Myslím, že důvod je jednoduchý. Časová a "místní" flexibilita běhání. Můžete běhat, kdy chcete a dá se říci, že i kde chcete. Dá se běhat v lese, na poli, po silnici, na louce, běhá se mezi domy i paneláky, dá se běhat do schodů a i ze schodů, běhá se do konce i z konce. Můžete běhat pomalu nebo rychle.
Já nejraději běhám po ránu (to se mi moc nedaří), v lese, v chladnu a pěkně pomalu. Běhám 5 nebo 10 km, záleží, jak se mi chce a jaké je počasí. Ráda běhám, když je trochu zima. To bohužel v létě moc neplatí :-) Léto má ale jinou výhodu a to, že se pozdě stmívá a můžete běhat i do půl 10, ale v zimě nejpozději ve 4 odpoledne a dost, pak už běháte potmě. Což v lese není moc příjemné.
Včera jsem viděla na internetu aplikaci od ČEZ EPP pomáhejte pohybem. Máte jí někdo ? Používáte ? Podporujete ? Nevím, jestli je to blbost, která mi bude vybíjet baterku na iPhone při běhu, ale uvidíme. Stáhla jsem si jí a zkusím něco podpořit :-)


Také jsem po dlouhé době aktulizovala svůj RUNNING PLAYLIST na Dezzeru. Kdo máte zájem o inspiraci. Svůj původní playlist jsem si stáhla od nějakého maratonského běžce před x-lety někde na internetu a postupně ho "vytunnila" do svých představ. Musím říct, že některé písničky byly na běh opravdu dobré, ale mě dost štvaly a otravovaly, tak jsem je vyhodila a přidala jiné. Někdy jsem zjistila, že má oblíbená písnička do auta není vůbec dobrá do running playlistu a vyložené mě štve. Takže dnes se uvidí, jak na mě budou působit nové songy. Máte nějaké songy, které byste mi doporučili, u kterých se dobře běhá ?
Ještě zmínka o aplikacích, které používám na běh. Baví mně všechny možné technologie, takže dříve než jsem začala běhat, měla jsem nastudované všechny možné aplikace, které je "nezbytné" mít. V jednu chvíli jsem jich v iPhone měla asi 10 :-( a zatím neuběhla ani metr. Nyní se mi ustálily na dvou.Nevím, proč používám obě. Endomondo jsem začala používat dříve a když jsem pak vyzkoušela Nike a bavila mě, tak mi bylo líto přijít o všechny naběhané, nachozené a nabruslené km. Tak je automaticky zapnu obě. Někdy si říkám, že mám alespoň kontrolu :-)

Takže běhu zdar

Hezké pondělí
Reny

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems