Citron / Lemon

úterý, srpna 18, 2015

lemon_1a

… aneb jak jsem se přemohla a šla si místo kávy udělat citronádu.

Káva ráno, káva dopoledne, káva k obědu, káva odpoledne, káva k večeři a káva po večeři a možná ještě jedna večer k počítači. A pak ještě káva před spaním a káva při spaní a káva po spaní…. a káva stále. Tak bych shrnula svůj denní kávový den. Už toho bylo nějak moc.

Yes I am addicted to coffee.
A ano. Je potřeba s tím něco udělat. Jenže co. Jak se zbavit kávy a zároveň si jí dopřát, kdykoli chcete. Tak to bohužel nevím, žádný recept na to nemám.
…. A tak jsem prostě šla a místo kávy si udělala odpolední citronádu.
O zázračných účincích citronové šťávy se zmiňovat asi ani nebudu, protože je hodně článků na webu, kde je těch informací tolik, že bych se opakovala a s originalitou bojovala :-). Nicméně sama za sebe jich několik určitě mohu potvrdit.
Pití citrónové šťávy po ránu se u nás doma stalo denní rutinou. A spotřeba citronů roste a roste, protože tomu propadl každý člen domácnosti (až na Kocoura, ten ještě nepije). Citrony neustále někam mizí a není jich nikdy dost. Jediné místo odkud nikdy asi nezmizí, je náš nákupní seznam. Snažím se kupovat BIO citrony, protože je dost často používáme i do pití včetně kůry a nějak se mi nechce si v pití louhovat chemický postřik.
Už ji piji častěji a ne jen ráno, protože mi párkrát udělaly dobře během dne a zachránila mě. Když trochu bojujete se žaludkem a on zrovna nepracuje nejlépe, sáhněte po citronové šťávě. V mém případě je hlavním problémem migréna. Je poněkud zvláštní jak může kyselý citron zklidnit a neutralizovat šťávy v žaludku. Ano je to tak a opravdu to i funguje.
lemon_3a lemon_2a

… a tak stále kupuji citrony a stále je vymačkáváme a stále jsme zdraví.  

Jen nepolevit a vyřadit nějakou tu kávu a nahradit jí citronovou vodou.
photo by me

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems