Na cestě / On the Road

pondělí, května 11, 2015

..... jako od Jacka Kerouaca
Když bydlíte hodně daleko od svého trvalého bydliště (nemám ráda tento termín a samotnou nutnost mít trvalé bydliště), stane se Vám vždy, když to nejméně potřebujete, že musíte na úřady. Já potřebuji nutně nový pas. Můj je sice ještě platný, ale vzhledem k nutnosti vlastnit nový biometrický pas a po důrazném a dosti neochotném upozornění pražské úřednice, jsem musela absolvovat cestu na sever Čech. Cesta tam a zpět mi zabrala celé dopoledne, ale odměnou mi byl maminkou namazaný chleba medem:-). I když jsem musela na úřadě delší dobu čekat, i přesto, že byla řada delší dobu na mě, dveře se ne a ne otevřít. Až poté co se objevil pán se šroubovákem a začal opravovat kliku, mi došlo, že problém není v další úřednici, ale pouze vada materiálu. Vyřešeno v mžiku (i když docela zajímavě, s klikou ve svislé nikoli vodorovné poloze). Upřímně jsem byla ráda, že jsem to nebyla já, kdo v té malé kabince zůstal zaseknutý. :-)

Odpoledne jsem si udělala chvilku a proseděla ji na sluníčku a pozorovala děti jak kreslí. Maminky ať  se neděsí, jedno (a to bylo středem mého zájmu) bylo moje. Malí kreslíři seděli na zahradě ZUŠky, svítilo na ně sluníčko, před sebou velké čtvrtky, v ruce obyčejné tužky. Středem jejich zájmů byly habry. Bylo to moooc sladké.
Takže dnešní den byl plný řepky olejné, která kvete snad všude, milé úřednice, několika kelímků kávy, nekončící dálnice, zaseklých dveří, ranního vstávání a hlavně slunce.
Vzhledem k tomu, že jsem už 2 x usnula s počítačem na klíně, tak radši zas zítra s novou photo gallery.
Zdroj fotek Pinterest

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems