New York den 2. – Dolní Manhattan, Financial district / New York day 2 – Lower Manhattan, Financial district

pátek, srpna 28, 2015

Konečně jsem se dokopala dopsat vše o mém letním výletě do NYC. Myslím, že se to teď i hodí, protože pro jarní nebo letní výlet za velkou louži, je právě teď ta nelepší doba na koupi letenek. 
Takže pokračování článků New York den 1. a New York den 2. - metro právě začíná. 

Dnes je v plánu projít Dolní Manhattan, nejjižnější část slavné newyorské čtvrti. Z Brooklynu jezdí metro na Manhattan po Manhattanském mostě, takže při každé jízdě jsme měly dokonalý výhled na Brooklyn Bridge, jehož čas přijde o několik dní později. Pokaždé jsem měla chuť vystoupit a na Brooklyn Bridge přeplavat. :-) Vzhledem k tomu, že jsem do NYC nejela s nějakým konkrétním plánem, který den budu kde, ale spíše s plánem – projít, poznat a hlavně zažít, tak dost často právě na Manhattanském mostě vznikalo rozhodnutí, kde vystoupit a kam se půjde. 

Dnes se rozhodlo že půjdeme směrem k bývalým dvojčatům. Z metra jsme vystoupili na Grand Street a samy nevěděly, kdy se přesně ocitneme. Výlezů u metra je vždy hodně, stejně jako v Praze a jak jsem říkala, jely jsme skoro vždy jen tak a rozhodnutí, kde vystoupit přicházela právě na Manhattanském mostě. Na Grand street jsme vylezly z metra a ocitly jsme se na hranici China Town. Nemusely jsme se dívat na mapu, bylo to cítit. 

Proběhly jsme ulici a zastavily v první hezčí kavárně na snídani. Ocitly jsme se hned vedle v Little Italy. Káva nás nakopla a tak jsme se vydaly po Grand street a kochaly se. Musela jsem se smát sama sobě, jak jsem pří každé vstupu na přechod čekala, co uvidím za rohem. Pokaždé tam byla v dáli nějaká hodně hodně hodně vysoká budova. Když chcete v NYC vidět horní patra domů, musíte se zaklonit, ne jen tak trochu zaklonit, ale dost. Prvních pár dní se zakláníte opravdu velmi často :-). Budovy jsou tak moc vysoké a je jich tolik. Je to opravdu neuvěřitelné a monumentální. V těch vedrech, která jsme tam zažily, Vám mrakodrapy poskytují hodně stínu, a proto se dalo docela dobře vydržet celý den ve městě při 30 st. ve stínu.


Střídavě jsme se proplétaly Church street a Broadway a pomalu se posouvaly k 9/11 Memorial a One World Trade Center.


New York je město pulzující energií a hodně hlučné. Chvílemi jsme měla pocit, že když chci něco říct, musím křičet. Vzhledem k tomu, že je tato část hodně turistická, bylo kolem nás docela rušno a neustále někdo na něco ukazoval a cvakal.


One World Trade Center stojí kousek o místa, kde stála „dvojčata“ zničená při teroristickém útoku 11. září 2001 a je součástí nově vznikajícího World Trade Center. Budova byla dostavěna v květnu 2013.


Vedle 1 WTC najdete památník 9/11 Memorial. New York je rušné místo, ale zde je takové jakoby posvátné ticho (samozřejmě, že ne úplně ticho), ale bylo to místo, kde vzhledem k velkému počtu lidí, bylo opravdu klidněji.  

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems