Život na vesnici / Life in the village

čtvrtek, srpna 06, 2015

sudkuvdul_1

... je pro Pražáka sci-fiction. Klid, pohoda, žádný shon (nebo shon jiného druhu), příroda, zvířata, no stres.. Nejsem rozený Pražák, ale každopádně jsem panelákové dítě. Život na vesnici jsme zažily se sestrou každé letní prázdniny u babičky. Sekání trávy (ještě kosou) pro králíky, líhnutí kuřátek, uřvané husy a kachny...
První srpnový víkend 2015 mě vrátil zpátky do dětství. První dobrodružství nastalo zdoláváním páteční zacpané cesty z Prahy směr Tábor. Stojíte v zácpě, popojíždíte 20-ti kilometrovou rychlostí a najednou se rozjedete, aniž byste někdy zjistili, proč jste stáli. Prostě to najednou jede. Jediné co Vás drží při smyslech, je nádherná krajina rozkládající se cestou.
sudkuvdul_3
Příjezd na statek/tvrz našich kamarádů je vždy zážitek. Obec Sudkův důl je kousek od jihočeské Obrataně v okrese Pelhřimov a kdybyste ji viděli z ptačí perspektivy, zjistili byste, že je zde jen několik rozsáhlých statků.. Tvrz Sudkuv důl je jeden z nich.

sudkuvdul_1

Z části krásně zařízený, z části neudržovaný a když se zde sejde 30 lidí, tak máte chvíli pocit, že žijete v nějaké komunitě :-). Toto si jistě musí myslet kolemjdoucí návštěvnící, kteří si přijdou tvrz prohlédnout (je veřejně přístupná).
sudkuvdul_16

V bývalém chlívku je nyní sauna :-)

sudkuvdul_2

sudkuvdul_17 sudkuvdul_6 sudkuvdul_9 sudkuvdul_8

Došlo také na sbírání vajec,

sudkuvdul_12

... a krmení kachen. Bohužel jedna byla nějaká nemocná, tak také na zabití jedné z nich. Městské děti zažili tento víkend víc dobrodržství, než si dovedli (nejen oni, ale i jejich rodiče) představit.

sudkuvdul_15

Tak nějak vypadal náš víkend v jižních Čechách. Parta pohodových lidí, neuvěřitelně krásná příroda, počasí na jedničku, husy, kachny, ovce, spousta koček a hodný pes neurčité rasy.

sudkuvdul_5 sudkuvdul_7sudkuvdul_10sudkuvdul_11sudkuvdul_14

Rozloučení s majiteli (bývalými Pražáky), kteří běželi obstarat včelstvo :-)

sudkuvdul_13

Photo : only me with Olympus Pen

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems