Okno / Window

neděle, září 13, 2015


Víkend byl v duchu rodinných oslav. Narozeniny a svátky. Bohužel vše ovlivněné tou mou chřipkou, nechřipkou. I přesto, že mi opravdu není moc dobře, podařilo se mi navštívit jeden hodně starý dům. Dům, byť byl ve velmi špatném stavu, měl své kouzlo. Zničený, zašpiněný, plný prachu a pavučin, zamčený pouze na starý, hodně ošuntělý klasický visací zámek ve mne vyvolal mnoho vzpomínek z dětství. 

Když jsem stála v místnosti, která kdysi sloužila jako jídelna, představovala si, jak tam v krbu plápolá oheň, dřevo líně praská, plameny září a hřejou a jejich stíny tančí po místnosti. Jak sedím na okně s hrnkem horkého čaje z čerstvých bylinek ze zahrádky. Na okně, které díky tloušťce stěn nabízí dostatek místa na uvelebení se. Jak jsem zachumlaná do krásné teplé deky, vychutnávající si svůj voňavý čaj.  

Ještě teď, když o tom píši, se mi vrací ony vzpomínky. A víte co, měla jsem obrovskou potřebu ten dům zachránit a zachovat… (bohužel asi nereálnou). Zachránila jsem alespoň jednu starou dřevěnou židli, která až projde malou úpravou a bude nám vévodit u jídelního stolu vedle eamesek.. 

Ke snění mi dopomohl i tento interiér. Má přesně to okno a výklenek, o kterém jsem psala. Není tvořen tlustou stěnou, ale je udělán uměle. Na kráse mu to ale neubírá, co myslíte? Není to dokonalé místo pro čtení knihy, pití čaje… nebo psaní blogu ? Tak si ten čaj nebo kávu udělejte a pojďte snít se mnou. 

Krásnou prosluněnou (a prosněnou) neděli
Reny

Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems