Velká okna / Big windows

čtvrtek, září 10, 2015


Znám hodně lidí, kteří by si nedovedli představit bydlet v interiéru s velkými okny a s představou, že jim domu někdo vidí. Upřímně, znám hlavně tento tip lidí. A hodně těchto lidí ani neznám, stačí se ale projít po okolí a vidím domy, které si lidé staví. Každý má samozřejmě jiný vkus a každý od bydlení očekává něco jiného. Minimalistů jako jsem třeba já, je jen malé procento. Odsuzovat někoho za to, že jeho dům není hezký, asi není fér. 

Je zajímavé sledovat, jak v různých domácnostech pracují se světlem. Mám kamarádku, která má velký a prostorný dům vymalovaný tmavými temnými barvami a ještě zatahuje žaluzie a to i přesto, že nejbližší sousedovic plot je hodně daleko. Pro mne je to stísňující a nepříjemné. Všimla jsem si, že vždy když u ní jsem, nevydržím sedět a chodím sem tam a stále se motám poblíž oken. Několikrát jsem se přistihla, že aniž bych ti to uvědomila, tak ty žaluzie roztáhnu. Za chvíli už jsou zase zatažené :-). Ona to má prostě tak ráda a je to pro ni velmi uklidňující. Vyvolává to v ní pocit soukromí a spokojenosti a hlavně bezpečí.  Má obrovský dům v soukromí, a přesto ho ještě zatemňuje. 

Já jsem pravý opak. Potřebuji otevřený prostor a hodně světla. 

Několikrát jsem doma stěhovala pracovní stůl. Trávím u něj velmi mnoho času a stále nejsem spokojená s jeho umístěním. Nyní jsem to vzdala a pracuji na stole jídelním. Neustálým přesouváním pracovního prostoru jsem zjistila, že neumím sedět u stolu, který je čelem ke zdi. Při dlouhodobém sezení u kompu musím mít prostor a periferní vidění nesmí být ničím omezováno. Nedokážu se na takovém místě dlouhodobě soustředit. Stůl buď zde dlouho nevydržel, nebo se stal odkládacím místem a já pracovala všude možně, jen ne tam, kde jsem měla. 
Na druhou stranu, když nemám svůj pracovní stůl a hodně světla, cítím se nesvá. 

Tady by mi nechybělo ani světlo, ani místo pro pracovní stůl. 


Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

You Might Also Like

2 coments

 1. Samozrejme vela velkych okien, ale aby mi do nich nikto nevidel takze najvyssie poschodie a nejake rolety alebo zavesy predsa len sukromie je sukromie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takze tento interier by mohl byt poradku, ze ? :-) Zde tipuji venkovní rolety ....
   Presne rozumim, hodne a hodne oken :-) nekdy snim o sklněnem dome ...

   Smazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems