Děti / Kids

pondělí, října 19, 2015Děti jsou vše. Kdo je má, ten to ví, kdo nemá a bude mít, ten to brzy pozná. Tak by to mohlo dnes začít a také skončit. Ale ne, to by bylo krátké a asi trochu zbytečné. 
Děti je nutné už od malička učit spoustě věcem. Nejdříve je učíme jíst, sedět, lézt, mluvit, chodit a v neposlední řadě také hygieně. Učíme je poznávat různé věci a ty pak pojmenovávat. Učíme je jak věci dělat a jak s nimi zacházet. Tvoříme a kupujeme jim dárky. Učíme je dárky přijímat, ale i dávat. Učíme je, jak se mají a nemají chovat. Učíme je, co smějí a nesmějí dělat a říkat. Vyvoláváme v nich spoustu emocí. Máme je rádi, objímáme je, laskáme a občas na ně křičíme (i když bychom neměli), možná i něco horšího. Nejdůležitější, co jim ale dáváme, je láska. Máme je rádi, milujeme je. Bezpodmínečně. Učíme je lásce k rodičům, lásce ke zvířatům, lásce k věcem. Zkrátka a dobře jsme jejich hlavním učitelem a inspirací. 
V určitou dobu se podíváme na své dítě a vidíme se jako v zrcadle. Uvidíme své já. Zahlédneme vše, co jsme v nich zanechali. To dobré i to špatné. Je opravdu jen a jen na nás, co v nich zůstane a co si ponesou dál.


Moc bych si přála, aby si E. nesla do svého života jen samé dobré. Snažíme se, aby měla takové to přirozené sebevědomí. Nemá nic zadarmo, ale na druhou stranu si nemusí nic vykupovat různými něco za něco. Nekouká se moc na televizi, čte a hodně kreslí. Začala hrát na kytaru. Sportuje. Škola jí jde víceméně sama. Má vlastně takový volnější režim. Je to velmi pozitivní člověk, tak snad jí to zůstane. 
Včera jsem jí poslala zopakovat si vyjmenovaná slova a přišla s vymyšleným textem (vyjmenovaná slova P, S)

Netopýr seděl v jeskyni u stolu a pil kakao. A jak tak srkal kakao, přemýšlel. Přemýšlel o tom, jestli není tak trochu pitomej, ale pak usoudil, že pitomej je sysel. 

Děti jsou tak neuvěřitelně kreativní, že mne nikdy nepřestanou překvapovat. 


GROW UP

Užijte si pondělí a vykročte do nového týdne správnou nohou. 


Dnešní post je o dětech, tak zde trocha inspirace z dětských pokojíčků. Více inspirace a zdroj fotek najdete zde na Pinterestu. S poděkováním sdílím odkaz. 

Source of all photos here. I share link with big thanks.

 
 

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems