Koberec / Carpet

pondělí, října 26, 2015


Neustále něco hledám a opravdu velmi často nenacházím, co bych potřebovala a co vím, že jsem jednou měla nebo viděla. Zkoušela jsem hodně systémů evidence, uchovávání a zakládání, ale stále nemohu najít ten pravý a dokonalý. Mám diář (krástný, moc krásný Moleskine), který je z části prázdný, z další části jsou zde poznámky, které kolikrát ani nevím, co znamenají a z další části obrázky a nákresy. Ty jsou sice moc povedené, ale taky moc nepomáhají.

Mám iPhone plný různých aplikaci, co Vám mají něco připomínat a upomínat. Aplikaci, kam si poznámky nadiktujete a ony se sami přepisují, TO DO aplikaci a Google kalendář. Vše dokonale sesynchronizované se všemi kompy, na kterých pracuji. Všechno to na mne najednou začne křičet a bliká a vydává různé zvuky a hlásí. "Udělej to. Udělej to." Já mám v tu chvíli samozřejmě na práci něco "důležitějšího", a tak na to buď za chvíli zapomenu, nebo to dopadá tak, že upomínky přesouvám na další a další dny. Když už toho pak mám hodně, tak už si to ani nezapisuji a dostávám se do začarovaného kruhu.

Je potřeba s tím něco udělat. 


Přemýšlela jsem, jak to všechno zjednodušit a usměrnit. Vím, že nedám vše dohromady najednou a nebudu si zde na blogu psát TODO listy tipu dojít na poštu, nakoupit, zaplatit pojistku, protřídit fotky, zavolat Terce, koupit Emmě sešit, ale k něčemu ho využít mohu. Využiji ho jako jedno z míst, kde si uchovávat věci, o kterých uvažuji, že koupíme. Velkou sbírku nápadů a přání mám samozřejmě na Pinterestu, ale proč nevyužít blog jako prezentaci toho, co se už dostalo do užšího výběru :-). Třeba mi i Vy pomůžete najít správné místo, kde koupit nebo poradíte, zda s onou věcí máte nějaké zkušenosti. Vytvořila jsem (si) na blogu jednu kategorii. Budeme jí říkat "I need this".

A jak jinak svá přání nejlépe uchovávat, než v reálných interiérech, že. Tento pařížský byt je určitě tou pravou inspirací. Na mém wishlistu je nyní nově onen koberec. Viděla jsem ho už mnohokrát a nechával mne celkem chladnou. Líbil se mi, to ano, ale až najednou ... z ničeho nic to přislo a mě se zachtělo ho mít :-)

Nenakupuji vybavení bytu okamžitě. Vše u mne musí dlouho zrát, než to koupím. Je to hlavně dané tím, že se snažím nás neobklopovat zbytečnými věcmi.  Někdy je to samozřejmě o nervy, protože se stává, že určité věci zůstávají nedodělané relativně dlouho a nakonec dopadnou jinak, než původně měly. 

Uvidíme, třeba to podobně dopadne i s tímto kobercem.  I když, jsme zde přeci v "úzském výběru". A tak stále něco zakládám a pak si nepamatuji, kde to je. 

Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

 
 

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems