Thonetka / Thonet chair

neděle, listopadu 15, 2015


Já je prostě miluji. Vím není to nic originálního, Thonetky miluje asi každý, kdo je zná. Kdo je nezná, ten asi vůbec nechápe, co je na nich hezkého. :-) Nedávno jsem ukazovala jednu fotku kamarádce a ta na mne koukala, jako kdydych se úplně pomátla. Chápu ji, každému se líbí něco jiného a já mám zrovna ráda dřevěné židle a jí připadají divné (ráda ji mám ale stále stejně :-)). 


Nevím, jak by to se mnou bylo, kdybych netrávila tolik času na Pinterestu a lifestylových blozích (nevím, jestli je správně blozích nebo blogách, tak mne omluvte). Možná bych taky nevěděla, kdo byl Michael Thonet nebo Charles a Ray Eamesovi, nebo jaký je zrovna trend v zařivování bytů, ale asi bych byla stejně šťastná a spokojená, jako nyní. Život je jen o postoji a chceme-li být nešťastní, tak nešťastní budeme.  Chceme-li být šťastní, tak šťastní budeme. :-)

Wow. Vůbec jsem nechtěla přednášet nějaké životní teorie. Nevím, co to do mne vjelo. Možná jsem jen potřebovala trochu ujištění a radosti po těch předvčerejších událostech v Paříži, nevím.  Najednou si uvědomíme, že je vše pomíjivé a dnes je tak a zítra může být úplně jinak. Vím, že pařížské události jsou jedny z mnoha, které se dějí dnes a denně po celém světě, ale vždycky Vás víc vyděsí něco, co se přihodí "poblíž", než to, co je někde hodně daleko. Není to fér, ale je to bohužel tak.


Jestli jste si trochu zaslzeli společně s Madonou při videu, tak já též :-(. 

Tak se asi vrátíme s těm Thonetkám. Mám teď jednu novou (starou) Thonetku doma, ale bohužel není z ohýbaného dřeva. Bude na ní ještě hodně práce, než bude použitelná. :-) Bude to zábava. Mám ráda, když něco dělám a věci se Vám mění pod rukama k něčemu krásnému a použitelnému :-)Zdroj fotek  1 2 3 4 5. S poděkováním sdílím odkazy. / Source of all photos 1 2 3 4 5. I share links with big thanks.

Ještě bych Vám chtěla připomenout právě probíhající giveawayTak neváhejte.


 

 

You Might Also Like

5 coments

 1. ...tak na tu thonetku se tesim. Doufam, ze nam jeji promenu zmapujete a vyvesite na blogu. Asi to bude makacka, ale vysledek urcite bude stat za to. Drzim palce!
  Sarka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jejda, to nych asi mela, co ?? To budu muset nejak vymyslet ;-) Sarko, beru jako vyzvu :-) Hezky zbytek nedele
   Reny

   Smazat
 2. Mám thonetky tiež rada..jednu som ulovila v lete na skládke a to je fakt poklad..pre mňa...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedavno jsem jela autem po sidlisti a u popelnice stala jedna stara ... ale nezastavila jsem a nevzala ji.. :-) za 1. proto, ze ridic, co jel za mnou, nemel pro me zpomaleni pochopeni a snazil se mne vytroubit a za 2. jsem jeste nikdy nic od popelnice nesebrala... :-) ale hodne jsem chtela :-)

   Smazat
  2. Viem si predstaviť to pokušenie:))

   Smazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems