S úsměvem / With smile

čtvrtek, ledna 07, 2016


Myslím, že jsme se všichni dočkali, co říkáte? Sníh je tu a je to přesně to, co všichni asi chtěli. Včera jsem vyslechla zajímavou historku.
Jeden soused, notorický stěžovač. Stěžuje si na vše a vždy. Předevčírem napadl konečně sníh a bylo opravdu krásně. Svítilo slunce, bylo relativně teplo a všude bílo. Takové to krásné ladovské bílo, ne žádná šedé, nevzhledné … cosi. Soused bude muset být spokojený.A ne. Nebyl.

Hned po pozdravu. S naštvaným výrazem. … „No, nemohlo takhle být přes vánoce.“  Na toto nebyla žádná odpověď. Jsou prostě lidi, kteří si stále stěžují. Je to až neuvěřitelné.

Sledovali jste někdy, kolik lidí kolem Vás si neustále na něco stěžuje? Já jsem si toho začala všímat asi tak před rokem, kdy jsem byla chvíli v takové společnosti. Ve společnosti lidí, kteří si stále na něco a někoho stěžovali. Bylo to neuvěřitelné. Neustále nějaké stížnosti, neustále nějaké pomlouvání a naprostá neochota. Za všechno mohli jiní, všechno udělali špatně jiní a všechno by se mělo dělat jinak. Když by ale mělo dojít na skutek, tak….. ticho. Žádná reakce a žádná aktivita.

Nikdy jsem taková nebyla. Vždy jsem se snažila věci řešit a konat. Nejsem typický follower, radši věci řeším a ihned konám. Nebaví mne vykonávat zaběhlé činnosti, ráda tvořím, ráda vymýšlím a ráda zkouším něco nového. Řeknu Vám, být chvíli v takové partě s Vámi zamává. Ale naštěstí jsem se nenechala strhnout a nenechala se tímto semlít.

Po včerejší historce se sousedem, jsem si toto všechno uvědomila a říkala jsem si, jak se asi musí uvnitř cítit věčný stěžovač. Asi ne moc dobře, co myslíte?Jsem ráda, že mám tak pozitivní přístup k životu a nestěžuji si (nebo vlastně snažím se, nestěžovat si). A už vůbec ne na věci, které nemůžeme ovlivnit, jako je třeba počasí.

Jedno malé doporučení. Začněte rok 2016 s úsměvem a udržte si ho až do Silvestra :-)
Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

 
 

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems