Vše jednou končí / Everything comes to an end

úterý, ledna 05, 2016


Období svátků, prázdnin a dovolených jsou za námi a nový rok 2016 před námi. Jak jste si svátky užili? Někteří si je letos určitě vychutnali v klidu a pohodě, jiní a mezi ty patřím já, si je letos neužili v klidu naprosto žádném. Každým rokem si slibuji, že to bude jinak a každým rokem je to ve větším a větším shonu. Letos to byla jedna velká smršť.

Pracovala jsem asi tak 18 hodin denně a neměla čas absolutně na nic. Rodinka naštěstí odjela na prázdniny lyžovat na ledovec (kam jinam že, když nikde není sníh) a vrátili se až na štědrý den. Díky tomu jsem, i v tom velkém úprku, vše nakonec zvládla bez stresu. Odpoledne 23. bylo tak trochu v duchu nákupů dárků a vánočních dobrot. No ano, na poslední chvíli, ale vyšlo to :-) Přestože jsem letos vše neměla nakoupené včas, měla jsem vše včas dokonale promyšlené. Každý obdarovávaný měl už delší dobu vymyšlený svůj dárek a mne na nákupy stačilo jen jedno odpoledne. Šla jsem systematicky obchod po obchodě a nakupovala podle seznamu. Tašky jsem v půlce nákupů odnesla do auta (a doufala, že tam zůstanou po zbytek dne) a pokračovala v předem určené trase. Je to až neuvěřitelné, ale fungovalo to. Opravdu jsem si to užila a nebyl žádný zmatek ani nepříjemné stavy, co pro babičku a tetičku, co dětem a co koupit M. a co E.


A víte co, bylo to fajn. I když to proběhlo v tempu nevídaném, bylo to hezké. Ta obrovská radost pod stromečkem, když E. vybalila svůj nejočekávanější dárek. Dárek, který jsme jí vlastně ani nechtěli koupit, ale nakonec jsme pro něj ještě na Štědrý den zajeli a udělali jsme dobře. Je to neuvěřitelná blbost, ale ... kolik takových blbostí za život koupíme, že :-) Ta radost v jejích očích byla neuvěřitelně naplňující.

Emma můj blog někdy čte, tak doufám, že tento post vynechá, protože stále na Ježíška věří. No možná ani tak moc nevěří, ale věřit chce. Ježíškovi psala a před námi to schovala, aby si ověřila, že jí neošálíme.... Ošálili, ale k její spokojenosti. :-)

Vánoční svátky se pak nesly v poklidném duchu a plné dobrého jídla.

Co vy, jak jste si užili svátky?
 
 

You Might Also Like

2 coments

 1. Hezke je, ze alepson po tom shonu, chystani, vycerpani se to nakonec povede a dobře dopadne.
  Jen jako dite me nikdy nenapadlo, ze ty Vanoce jsou pro rodice takova makacka:-). Ja ale nelituji a uzivam si to. Hezky rok 2016. Marcela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, honička a honička... ale odměna veliká.
   Marcelo, i Vám hezký a šťastný rok 2016 a i další a další roky..
   Reny

   Smazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems