Chtěla bych ... / I would like ...

pondělí, února 22, 2016... zde být, žít a snít... a spoustu dalšího.

Je hodně věcí, co bych chtěla a nemám a je ještě víc věcí, které mám a nechci je. Zní to děsně, co? Také se neustále honíte, za něčím, co nemáte a nechcete, co máte? Je to taková "neverending story".
Proč to chci i já? Znáte na to někdo odpověď?

Všude kolem mne je ticho a tma. Všichni už šli spát. Nastává má chvilka. Chvilka, kterou mám každý večer jen a jen pro sebe. Můj čas, na který se vždy moc těším. Nikdo mi ho nemůže vzít. Snad jen únava nebo spánek.

Zapaluji svíčku, zapínám počítač. Obrazovka mne naráz oslní. Zadávám to neuvěřitelně dlouhé heslo. Heslo, které mi zadal náš ajťák a chtěl mne asi potrápit. Má asi tisíc znaků. Pokaždé si říkám, že ho změním a nikdy to neudělám. Jen málokdy ho dám na první pokus. Pravděpodobnost, že to heslo někdy změním je mizivá. Zjišťuji, že se tím ráda trápím a testuji sama sebe. „Na kolikátý pokus to dnes asi dám?“ Na třetí pokus je tam.

Jsem zachumlaná do teplé huňaté deky a přemýšlím nad věcmi, které mi život dal a které mi vzal. Proč zrovna dnes? A proč jsou u článku fotky toho úžasného interiéru? Protože tyto myšlenky ve mne vyvolal tento sklad předělaný na bydlení.

Ta představa, že jsem tam, mne uvrhla do přemýšlivého stavu. Proč stále chceme, co nemáme a nechceme, co máme.

Dnes jsem byla s kamarádkou na procházce po Praze a šly jsme přes Hlávkův most a tam dole u řeky visely peřiny na šňůře a větraly se. Takové ty růžové prošívané deky, které známe od babičky. Říkaly jsme si, kde všude lidi bez domova nenajdou místo k přežití. Chvíli mne napadlo, že je to hezké místo, až do chvíle, kdy si uvědomíte, že tam opravdu žijí bezdomovci. No a pak přijdu domu a říkám si, že bych chtěla žít v takovém prostoru jako na obrázcích? 

No není to zhýralost? Co myslíte? Potřebujeme k životu opravdu to vše, co máme? Přemýšleli jste někdy nad tím, že minimálně polovinu toho, co máme ani nepotřebujeme? 


Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

 
 

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems