Můj nejlepší "přítel" /My best "friend" (vol.1)

středa, března 02, 2016


Jsem ráda informována, ráda sleduji. Připadám si, jako bych byla něčeho součástí. Součástí něčeho velké. Nějaké komunity slídilů. Někdy ale bohužel není čas vše pravidelně kontrolovat. Mám proto vždy po ruce nějakého pomocníka. Jedním z mých opravdu velmi oblíbených "parťáků" je Feedly. Dokonalý nástroj na sledování blogů a magazínů.
Dříve jsem se všude přihlašovala do mailu a čekala na newslettery, ale moje poštovní schránka se začala stávat nepřehlednou a hlavně přeplněnou. Maily jsem pak začala už rovnou mazat a nečetla. Když nad tím tak přemýšlím, vzpomínám si, že mi hodně dlouho trvalo, opět se z newsletterů odhlásit. Přišel, já si ho prohlédla a přesunula někam jinam, nebo vymazala. Pak nastala doma, kdy jsem si nastavovala různé filtry a ty mi automaticky maily třídily. Jenže když jsem zjistila, že složka (filtr) "Design news" má 3 tis. nepřečtených mailů, tak jsem si řekla, že asi není něco v pořádku. Maily jsem rovnou začala mazat, ale pokaždé jsem si říkala, možná mi něco uteklo a připadala jsem si ochuzená. No digitální blázen, vím. 
Nakonec jsem ale dostala rozum a odhlásila se ze všech newsletterů, co jsem skutečně nečetla. Při té příležitosti jsem ale stále hledala nástroj, který by mne zbavil newsletterů, ale udržel mne v obraze. Hledala jsem něco, nástroj nebo aplikaci, která by mi pomohla uchovat na jednom místě všechny zajímavé stránky, které chci sledovat, ale zároveň mne neobtěžovala maily nebo nějakými vyskakujícími okny a upomínkami. Našla jsem Feedly. Asi je hodně podobných nástrojů, ale tento mne stále baví a ani jednou, za dobu co ho používám, mne nenapadlo hledat něco nového. 

Mám zde uloženy všechny mé virtuální poklady a vždy když mám čas, mrknu se, co je nového. Každá aktualizace se zde objeví a zůstává tak dlouho, dokud jí nepřečtu. 
Dnes například mne hned na první pohled nadchnul tento poklad. Egg chair od Arne Jacobsena. Krásný to kousek.  Pokochejte se se mnou:-)Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

 
 

You Might Also Like

2 coments

  1. Souhlasim, kreslo je krasne. Jinak v newslettrech se taky placam:-(. M.

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Důležité je najít systém :-) Dobře by se hledal v křesle, že ? :-)

      Smazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems