Opožděné velikonoce / Belated Easter

neděle, dubna 03, 2016


Nikdy by mne nenapadlo, že jsem tak roztržitá. Nebývala jsem. Trochu mne to překvapilo a obávám se, že mi to zůstane. Budu se s tím muset naučit žít?

Asi ano :-) No a.

Minulou sobotu jsem zdobila vajíčka (na poslední chvíli samozřejmě, ale přeci), fotila a upravovala fotky ve Photoshopu a dlouze hledala, jak opravit některé chyby, uložila je a připravila na blog. Byla jsem spokojená sama se sebou .....a usnula jsem u toho

.......


.....

našla je až dnes. 


Celou dobu, jsem byla přesvědčená, že jsem je už pustila ven. Jak je to možné, že jsem zapomněla. Neuvěřitelné. Tak se nezlobte, jsou tu až teď. Já je opravdu musím "poustnout", protože moc na velikonoční výzdobu netrpím a vajíčka obvykle také nezdobíme. Důvodem není nechuť, ale už několik posledních let nebýváme na Velikonoce doma. A letos jsme byli a já je nazdobila a připravila. Dokonce jsem koupila i cukrátka pro koledníky. Celé si to pak ještě i nafotím a pak zapomenu.  

Minulý týden se mi stala ještě podobná historka s jednou kolegyní. Ptala se mne, zda jsem mluvila s jednou z jejích podřízených. Měla informaci, že jsem s ní mluvila. Chtěla prý ode mne naučit upravovat pozadí na fotkách. Nebyla jsem si naprosto ničeho vědoma. Tak trochu jsme na sebe koukaly, která z nás je víc blázen. Je pravdou, že minulý týden byl extrémně náročný a byla jsem v jednom kole, protože připravuji nějakou akci pro novináře a televizi a bylo kolem toho hodně zařizování. Takže mi nějaký rozhovor mohl klidně vypadnout. Opravdu jsem na chvíli zapochybovala sama o sobě a byla ochotna připustit, že se to skutečně stalo a že jsem přepracovaná. Nicméně jsem si toho vůbec nebyla vědoma. V duchu jsem si stále říkala, vždyť bych si to měla pamatovat. Bavit se s někým a vysvětlovat mu, jak má skrýt vrstvu v PSD souboru, přece není něco, co řešíte každý den (když tedy nejste fotograf). To bych si pamatovat musela. Skončilo to tak, že jsme řekly, že někdo trochu blázní a za 5 minut na to zapomněly. 
Na konci týdne mi jiná kolegyně říkala, že se jí někdo ptal, jak má skrýt pozadí. V tu chvíli mi bylo jasné. "Uf, nejsem blázen."Tato zkušenost ve mne vyvolala vzpomínku na naše rozhovory s babičkou a už jí pomalu začínám chápat. Jak vždycky zapomíná na některé věci a několikrát během rozhovoru řekne, "...no tam ten.... víš...., ten ... no...." a já vždycky řeknu, to je jedno, babi, povídej dál :-). Dost často v tom rozhovoru vůbec nejde o danou osobu, ale o nějaký příběh, k jehož konci se stále ne a ne dopracovat, protože se opakovaně zastavujeme na tom a tam tom :-).

Bábinko, stejně jako já, nejsi blázen. :-)Babičky příběh vždy nějak dokončíme a můj velikonoční příběh, dnes také došel ke konci. :-) Vajíčka jsou venku a snad se budou líbit. Třeba se se mnou také podělíte o nějaké zapomínací historky. 

Užijte si neděli.  :-) 

PS: Když jsem dopisovala tento článek, znělo mi v hlavně Creep od Radiohead. Tak přidávám klip s mou oblíbenou Charlotte Gainsbourg. No a Johnny Depp je tam také sladký :-), obzvláště na konci s tou žvýkačkou. 


You Might Also Like

6 coments

 1. Zapominacich historek by bylo..jen kdybych je nezapomnela:-(. Mam to uz od detstvi, zrejme diagnoza:-(, takze ja to naprosto chapu.
  A fotky i vajicka uzasna. Pekny den. M.

  OdpovědětSmazat
 2. Zrovna si taky na žádnou nemůžu vzpomenout :-)) Hezký jarní den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a o čem že jsme to mluvily? :-)

   Smazat
  2. :-)) v pátek jsem si nachystala dáreček, který budu potřebovat v úterý a zapomněla jsem, kam jsem si ho nachystala :-) hledala jsem celou neděli

   Smazat
  3. je doufam, že jsi ho našla :-) byla by to škoda nedat někomu dárek ...
   Hezký zbytek neděle
   Reny

   Smazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems