Úžasný stůl v překrásné kuchyni / Nice table in this beautiful kitchen

neděle, července 10, 2016


Právě sedíme s E. u stolu, každá u jedné půlky a je to úžasný pocit. Sdílení společného prostoru s milovanou osobou je naplnění mého dnešního dne. E. kreslí kocoura a já ťukám do počítače. Za oknem se ve větru vlní větve stromů. Nemusíme se jedna druhé věnovat nebo mluvit, stačí, když jsme takto spolu a pouštíme si hudbu.

Kouká mi přes rameno na obrázky na počítači a ptá se: "My se budeme stěhovat?" Nejdřív její otázku nechápu, proč bychom se měli stěhovat? ..... Jak to ví? Mělo to být překvapení. ..... Pak mi to ale dojde. Jsou to tyto moc hezké prostory, které jí navodili pocit, že hledám nové bydlení a to je samozřejmě spojené se stěhováním. 


A já si říkám, že by to bylo příjemné. Odstěhovat se někam, kde to bude vypadat takto... nebo i jinak, ale prostě už hotové, zařízené a nejen tak obyčejně, ale zařízené přesně podle našich představ. Přijeli bychom jen s oblečením (možná by tam mohlo být i oblečení :-)) a rovnou si sedli a byli bychom doma. Proč vlastně sleduji stále nějaké stránky s bydlením?  Je to proto, abych o nich mohla psát na blogu? Proč, to by asi nedávalo smysl, stačilo by je někde sdílet, nebo ne? Nejsou přesně na toto sociální sítě? Proč tedy?

Asi to bude tím, že mne baví sledovat ony cizí domy a byty a představovat si, jací jejich majitelé asi jsou, jak se jim tam bydlí, a proč mají věci, tak jak je mají. Koukám na ně, protože mne něčím inspirují, dělají mi radost. Místo čtení bulváru, šmíruji různé interiéry. 

¨
Když jsem byla mladší a neznalejší, fascinovalo mne, jak v amerických filmech rodiny přijeli do nového domu a on byl úplně hotový a připravený k nastěhování. Toto jsme v Čechách neznala. Znám velmi málo lidi, co jsou ochotni se stěhovat, kam je práce zavede. Mám pár kamarádů. kteří se odstěhovali do zahraničí za prací, ale jen málo těch, co by se stěhovali v rámci Čech. Jsme má země, zde je asi jednodušší za prací někam dojíždět. 

Když o tom teď píšu, napadlo mne, že jsem vlastně také byla součástí této "neochoty" se stěhovat. M. pracovat asi 3 roky v Brně a my s E. zůstávaly v Praze. Ani nás vlastně nikdy nenapadlo, že bychom se měli přestěhovat všichni do Brna. Zpětně .. ani nevím proč. Mohli jsme to alespoň zkusit, protože on Brno miloval a nám by se tam také určitě líbilo. :-) Už je pozdě. Teď jsme zase všichni spolu v Praze. Tak snad příště. Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

 
 

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems