Neuvěřitelně krásný / Unbelievable beautiful

pondělí, října 31, 2016


Je opravdu velká škoda, že v Čechách není více obyvatelných starých továrních a jiných industriálních prostor. Bylo by hezké nacházet na Pinterestu fotky z krásných českých loftů. Bylo by hezké je nacházet také na webech realitních kanceláří. Asi nejhezčí by bylo v nich bydlet. Když mluvím o loftech, nemyslím tím lofty, které můžeme vidět v Čechách, ale takové ty opravdové, "newyorské".Při mých toulkách Prahou jsem již několikrát narazila na krásné prostory, kde by mohl být onen "newyorský" ráj, bohužel skoro vždy je to v zonách, kde je v okolí mnoho průmyslových komplexů. Bydlení v průmyslové zoně není snem asi nikoho, nebo alespoň nikoho moc rozumného :-). Je to bydlení spíše za trest než pro radost. Co myslíte?


Když už jsme u toho bydlení za trest, ale přesto v krásném domě nebo bytě, přivádí mne to k zamyšlení, jaké to asi je, když máte své bydlení plné splněných snů a lásky a v okolí bohužel ošklivé domy nebo (co je možná ještě horší) nepříjemné sousedy. 

Nedávno jsem šla kolem jednoho krásného, nově vznikajícího bytového komplexu. Moderní, vzdušný pouze čtyřpatrový bytový dům postavený do čtverce. Vnitroblok tvořil krásný prostor pro relaxaci a odpočinek. Celé bylo situováno kousek od lesa, ale přitom na MHD. Vše vypadá idylicky, že? Tento dům měl bohužel dvě docela podstatné chyby. Chyba č. 1 - ceny bytů byly tak neuvěřitelné předražené a to vzhledem k chybě č. 2 - výhled na panelové sídliště. Chtěli byste dát za 3 pokojový, devadesátimetrový byt kolem 6 mil. a pak koukat na obrovský panelák? 


Druhá představa je, že máte krásný dům, který Vás stál mnoho práce a úsilí a pak přijde někdo, koupí pozemek vedle Vás a postaví tam něco, co naprosto neodpovídá ani dobrému vkusu, ale ani okolní výstavbě. Myslím, že toto je představa v Čechách docela běžná, nemyslíte?  

Tak a dost negativních postřehů a pojďme se pokochat tímto loftovým rájem plným světla a ikonických kouskůch. 


Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.

 
 

You Might Also Like

2 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems