A je tu zase advent / Advent again and again

středa, listopadu 30, 2016


Tak a je to tu znovu. Adventní čas. Čas vánoc. Období pečení, uklízení, zdobení a pro někoho hlavně nakupování. 

Moje kolegyně v kanceláři už o vánocích básní asi měsíc, takže mne to letos nezaskočilo, jako ostatně každý rok. Letos jsem už připravená. Připravená hodně, hodně dlouho. Neustále mi vyprávěla, jak nakupuje vánoční ozdoby, pálí svíčky jednu za druhou, byt jí hraje všemi barvami a světýlka kam se podíváš. Když otevře šuplík v kanceláři, tak tam má připravené teplé pletené ponožky s norským vzorem. Ani bych se nedivila, kdyby před vstupem do budovy měla soba. (Ona, totiž jede spíše v té santa klausovské verzi.)

Nejdříve jsem si říkala, že je blázen. Vánoce pro mne byly vždy období shonu a bláznovství. Když se mne někdo zeptal: "Co vánoce? Už máš výzdobu? Už máš napečeno?" Vždy jsem s protaženým obličejem odvětila: „NE, to pro mne není.“ Já přeci nepeču, nezdobím a já jdu proti proudu. Já se nehoním za kapry a cukrovím, já nekupuji jmelí a nepalím františky. Ne že bych milovníky vánoc neměla ráda, spíše jsem je ignorovala a možná i trochu litovala. :-) 
.
.
.
No a už mne mají. Už nejdu proti! Jdu s davem J a jdu s ním ráda.
.
.
.
Nazdobila jsem byt (zatím jen částečně) a mám z toho takovou radost, že se telelím každý večer. Zapaluji svíčky, rozsvěcuji hvězdy a světýlka. Musím se sama sobě smát, protože i zhasínám hlavní světla, abych si to vše neustále prohlížela a užívala. Není to žádná přehnaná výzdoba, jen nepatrná, ale když Vám doma místo lustru nebo lampy svítí světýlka, svíčky nebo vánoční ozdoby, tak je to uplně jiné. Naprosto jiná atmosféra. Rodinná, přátelská a taková pospolitá. 


Vytáhla jsem stojany na svíčky z HM, koupila novou vázu a další a další svíčky, naleštila stojan od Normann Copenhagen a vybalila svítící hvězdu, kterou jsem koupila loni v Ikea. Emma je nadšená a vytváří adventní věnce a loupe adventní kalendář.

K nám už ježíšek může skoro přijít. Co vy, jak jste na tom? :-)

Foto: @byme.  Prosím, sdílejte pouze s uvedením zdroje. / Photo @byme. Please share only with source link.
 
 

You Might Also Like

1 coments

  1. Reny, já mám Vánoce ráda .... hlavně to zdobení .... miluju motání vánočních věnečků, zdobení truhlíků za oknem i vánočního stromečku .... co moc nemám ráda je uklízení a pečení cukroví .... loni jsem uklidila už v listopadu a místo cukroví nakrájela domácí uzené .... a musím říct, že se po něm jen zaprášilo .... Marki

    PS: Ten řerný svícen je nádherný ...

    OdpovědětSmazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems