Tak trochu lenivý víkend / Little bit lazy weekend

úterý, února 28, 2017


Ve svém příštím životě bych chtěla být kočkou. Kočkou domácí, kočkou tou správnou pokojovou :-). Máte doma kočku? Ti z Vás, co mají, jistě ví, o čem mluvím (píši). Její život je neuvěřitelný. Možná tak trochu podobný životu malého dítěte. Jen spí a jí. Nic jiného nedělá, nic jiného ji nezajímá. A mám dokonce pocit, že ji to ani moc nenudí. Ba naopak.  

Náš Kocour spí snad 16 hodin denně, zbytek času proleží a jen tak kouká. Někdy si dokonce říkám, že je divný. Jen leží na jednom místě a kouká. Nic víc, leží a kouká. Nerad se mazlí, a když on nechce, nemá rád jakýkoli dotek a už vůbec braní do ruky. Ale když se rozhodne, že je čas, tak by Vám vlezl až do hlavy. Vrní a otírá se, až je to někdy úplně agresivní. Přijde a vší kočičí silou Vás trkne do hlavy, jak koza. 


Náš víkend byl podobný běžnému dnu naší kočky. Takový velmi poklidný a plný nic nedělání. Jen jsme se povalovali a přemýšleli, co bychom mohli dělat.  Přesně takový líný byl.

Dříve jsem měla výčitky svědomí, když jsem o víkendu nic nedělala a nepracovala, nebo alespoň něco.. cokoli. A TEĎ? Žádné výčitky. I když nic nedělám, vlastně dělám něco velmi důležitého. ODPOČÍVÁM A RELAXUJI. Není nic důležitějšího než relax a odpočinek. Nikdy dříve jsme si to neuvědomovala - až nyní. Výčitky odešly a odpočinek se stává více poklidný a více účinný.  A výsledek? Pondělí a celý týden začal velmi příjemně, klidně a spokojeně.

Užijte si nový týden a nezapomeňte na odpočinek :-)
 
 

You Might Also Like

3 coments

 1. Já miluju líné víkendy :))) a už si taky nic nevyčítám! Mám kočku, dvě kočky... jejich lenošení mě uklidňuje... mazlivé jsou tedy pořád... až moc... hodně spí, ale taky milujou proběhnout se venku vyšplhat na strop, koukat na ptáčky a pak šup zpátky domů do teplíčka... krááásný život :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já vlasntě také, jen mám někdy vyčitky svědomi, ale ty se snažím zahnat :-) Zrovna vcera jsem lezela sama doma na sedacce, vedle mne si lehnul kocour a začal vrnet.... neuveritlena pohoda.. uz se tesim na slunicko... a pravda, mela bych take uz vybehnout ven :-) Nabiji to energii :-)
   hezky den Inko :-) a drzim palce, at ti pohoda dlouho vydrzi :-)

   Smazat
 2. Taky občas takový kočičí lenivý víkend mám :-). Krásné fotečky i modelka :-)

  OdpovědětSmazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems