Photoshop nebo smazat / Photoshop or Delete

neděle, března 12, 2017Neděle je den, který mohu skoro vždy nazvat poklidným. Zpravidla jdeme někam na oběd, pak návštěva rodičů a procházka. Neopakuje se to každou neděli, ale často :-) Nuda, já vím. 

Minulý týden jsem po hodně dlouhé době vzala do ruky foťák. Opravdový foťák. Zrcadlovku. Ne iPhone. A zkoušela opět fotit. Je to tak neuvěřitelně těžké, že bez Photoshopu bych byla nemožná. Obdivuji fotografy, kteří vezmou foťák a vidí to. Já mám pocit, že ať ho vezmu kdykoli, tak "to" prostě nevidím. 

Vždy mne štve, že když vidím fotky malém monitoru foťáku nebo iPhone, tak jsou rozkošné a úžasné a jakmile přejdou do velkého formátu monitoru, tak je po všem :-) Bílá je velmi šedá, výřez je úplně mimo, část detailu tam chybí a navíc..... (sakra) je rozmazaná. Prvotní krása je pryč. Samá chyba a žádné nadšení. Pak nastupuje Photoshop nebo rovnou tlačítko Delete.  Obecně jsem na sebe velmi kritická a náročná. Což mne často dohání k myšlenkám, že něco nezvládnu nebo neudělám. Být sebekritický je jedna věc, ale chtít po sobě nemožné, je věc druhá. Někdy si říkám, kde asi tak je ta hranice. Kde je ten bod, kdy se máte cítit dobře a kdy bychom měli ještě "zabrat". Kdy to stačí a kdy je to už "přes čáru".  

Nemyslím, že jsem v tom sama, že? Předpokládám, že toto je problém mnoha z nás. Neustálé honění se za dokonalostí. Ale co, i když je to únavné, tak nás to alespoň někam posouvá, někam tlačí a žene. A není nic úmornějšího, než zamrznout na jednom bodě a neposouvat se dál. 
Photo by me :-)

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems