Veselé velikonoce / Happy Easter

pondělí, dubna 17, 2017

... z Prahy.


...zakaboněné, ale přesto krásné. Jarní deště jsou (po letních) nejhezčí úkaz. Příroda dokonale ožije a je ještě krásnější. Vše kvete a zelená se o "oktávu výš". Sakury kvetoucí kousek od nás, dnes úplně září. Instagram je jich plný a ty naše (myslím tím ty v naší ulici :-)) jsou jedny z nich. Včera i když byla velká zima, vylezlo na chvíli slunce a já jsem je zvěčnila zde.

U nás doma to letos nežije žádnou velikonoční výzdobou, ale spíše spoustou papírů, bloků, tužek a hlavně... testů. V úterý jsou první zkoušky na osmiletá gymnázia a E. se tam chystá :-). Celé velikonoční volno doháníme, co jsme zameškaly během roku. Trochu mi to připomíná "svatý týden" před maturitami. Neustále opakujeme češtinu, matematiku, angličtinu a tzv. všeobecný přehled. Já sama se nestačím divit, co se tam vše může objevit. 


Bohužel jsem zjistila, že zkoušky na gymnázia jsou diametrálně odlišné od toho, co se děti učí ve škole. Nebo - lépe řečeno - jinak než se učí ve škole. V matematice a češtině jsou jasná pravidla, ale způsob jakým jsou tvořeny testy (cermat i jednotlivé na různé školy) je jiný. 

Učením na zkoušky uděláte z dítěte malého robota. Neustále opakujete a vysvětlujete a opravujete testovací otázky, až je vypilujete do dokonalosti. Nejdříve jsem si myslela, že je to jen na zkoušky, ale musím říci, že postupem doby, kdy jsme se učily, jsem zjistila, že to přineslo výsledky i ve škole. E. minulý týden přišla ze školy domu a řekla, že ji to tam vlastně už moc nebaví, že je to tam všechno moc lehké. Něco se naučí a pak to složitě vysvětlují další 2-3 hodiny a trénují, aby pochopili všichni spolužáci. Ona, díky pilnému učení "jinak", začala přemýšlet o učení (konkrétně matematiky) úplně odlišně a vše se jí zdá mnohem jednodušší. Toto byl také pro ni velký zlom. Dosud byla touha dostat jí na gymnázium spíše přáním rodičů než samotného dítěte, ale teď!!! Je to tu. Tři dny před zkouškami se vše změnilo. Myslím, že to je to nejdůležitější, aby chtěla hlavně ona a ne jen rodiče. Ti chtějí pro své dítě vždy to nejlepší, ale dítě to za nejlepší zas tak moc nepovažuje (známe asi všichni, že :-)). Dosud se ji tam nechtělo z prostého důvodu - dobrá paní učitelka, super třída, bezva kamarádky a ta nejlepší na ZŠ zůstává a tak i E. chtěla zůstat. 

Nyní jdeme do finále a jdeme do toho všichni jednotně :-). Takže ještě jednou .. hezké velikonoce a ja jdu připravit další testy :-)

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems