Kuchyně / Kitchen

pondělí, května 29, 2017


Sama sobě se někdy nestačím divit. Jednou bych chtěla toto, příště zase tamto. Za delší dobu už něco úplně (ale úplně) jiného. Je to asi normální a běžné, že? Člověk se vyvíjí a doba se mění. Naše potřeby se formují a přizpůsobují novým potřebám. Když máte děti, tak Vás to nepřekvapuje. Děti rostou a mění se. U nás samých, velkých "dospěláků" už tyto změny nejsou tak rychlé, ale jsou. A je to dobře (když to jde správným směrem).


Já jsem se nyní posunula někam naprosto jinam. Mám na mysli hlavně můj názor na ideální kuchyni. Už delší dobu na sobě sleduji, jak se mi transformuje a posouvá se úplně jiným směrem než dosud. Změnil se hlavně směr, jakým bych chtěla jít při tvorbě nové kuchyně. Jakou by měla mít barvu a kolik by měla mít skřínek (zda vůbec nějaké). Měla by být zavřená, otevřená, malá, velká, dlouhá nebo vysoká? Bílá, černá, hnědá, šedá, zelená, oranžová .... :-)

Někdy bych byla radši, aby mne více bavilo sledovat módu než interiéry a design. Když si koupíte kalhoty a nesedí Vám, tak to není sice ideální, ale dá se to řešit. Vyměnit, přešít nebo prostě vyhodit a koupit nové. U kuchyně, podlahy nebo sedačky toto není tak jednoduché. Obzvláště, když je vyráběno na zakázku. Vybavení bytu, obzvláště to, které je "napevno" spojené s bytem, se musí vybírat obzvláště s rozmyslem. U oblečení až tak úplně nepředpokládáme, že nám má vydržet několik (i desítek) let. Buď se nám přestane líbit, vyjde z mody nebo prostě doslouží. Kdo z nás by ale chtěl po půl roce měnit podlahu nebo dokonce kuchyňskou linku. Já tedy ne :-).


Už více než dva měsíce, vždy když mám chvilku, brouzdám Pinterestem a hledám svou vysněnou kuchyni. Studuji každý detail, jednotlivou i sebemenší drobnost, tisknu obrázky, kreslím, vystřihuji a lepím. Tvořím moodboardy a znovu vystřihuji a zase přelepuji. Toho času, co jsem strávila na plánovači kuchyní Ikea, kdybych využila běháním, tak mám za sebou několik maratonů. (Obecně si myslím, že bych měla trávit více času venku, než na internetu. Ale to asi každý z nás, že :-))

Můj kitchen moodboard byl dosud tvořen převážně kuchyněmi v bílé barvě s černými, event. šedými a někdy dřevěnými doplňky. Nicméně poté co jsme natřeli v dětském pokoji část stěny černou tabulovou barvou, sebralo to tolik světla, že už chápu, jak důležité je být s černou barvou opatrný. Vypadá to úžasně a E. se tam vyblbne, ale musíme vyvažovat tmavý kout, který tím vznikl, dodatečným světlem. Takový černý pruh jsem chtěla i do kuchyně na seznamy chybějících věcí a vzkazů rodině :-), ale obávám se, že od něj budu muset ustoupit. Uvidíme. Černá je fajn, ale s rezervou a když tak jedině na oblečení, kde plní svůj účel dokonale. 


Nedávno jsem v novinkách na stránkách Ikea objevila tento dekor kuchyňských dvířek a mne naprosto a kompletně uchvátil. Jednoduchý (doufám i nadčasový) motiv dřeva s minimalistickými úchyty a kuchyně vypadá božsky.

Po všech těch hodinách nad kuchyněmi jsem si uvědomila jednu pro mne důležitou věc. Kuchyně se mi líbí, když má sjednocená dvířka, tzn. má je všechna stejná a když má pouze jeden rozměr skříněk (v tomto případě jsou to 60 cm šíře), tak je dílo dokonalé. Bohužel to není tak jednoduché vymyslet, naplánovat a umístit. Zde se to báječně povedlo a dokonce je zde "zamaskovaná" i myčka do stejných dvířek (úplně nalevo vedle velké skříňky). 
  

Kdybych byla dobrá kuchařka, což nejsem, tak bych sem jestě umístila nějaký vymazlený recept na letní salát vhodný do horka a dílo by bylo dokonálo. Možná někdy příště. 

Mějte krásný slunečný a horký den a opatrujte se.

R. 


Zdroj fotek zde. S poděkováním sdílím odkaz. / Source of all photos here. I share link with big thanks.


You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems