Deja vu

neděle, července 09, 2017


Stalo se Vám někdy, že jste si něco prohlíželi a připadalo Vám to povědomé, známé. Takové, že už jste "to" někdy viděli, že je Vám to blízké. Déja vu? Často se to stává s tvářemi nebo lidmi, které potkáváme. Velmi často například s místy, jimiž procházíme nebo projíždíme. Vše nám najednou připadá známe a blízké, ale velmi často si nemůžeme vzpomenout, kdy a jak.

Já toto mám často. Hlavně, když jsem někde, kde je hodně lidí. Procházejí kolem mne, setkáme se pohledem a já se snažím vzpomenout. Neustále se mi zdá někdo povědomý, známý. Místa, kde jsem nikdy nebyla, se mi zdají známá a kouzelná. Jako bych na ně měla nějakou vzpomínku. Jako bych tam prožila něco hezkého.  A i když si nemůžu vzpomenout, určitě se častokrát ani nemýlím. Říká se: "Svět je malý" a já tomu věřím. A i když na některé věci zapomeneme, tak v nás zůstávají a objeví, se když mají.


A proč o tom píšu? 

Tento byt ve mne vyvolal ten pocit. Pocit, jako bych tam už někdy byla, jako bych tam prožila něco hezkého, něco, co ve mne zanechalo krásné a milé vzpomínky. Vzpomínky, které mne zahřejí na srdci a vyvolají úsměv, když si tyto fotky prohlížím.

Asi je to celé podpořené tím, že mi částečně připomíná náš domov. Já stoprocentně vím, že jsem zde nikdy nebyla (kde bych se tam také vzala, že? :-)), ale tak nějak mi přirostl k srdci.

Stále hledám a přemýšlím nad tím, jak vyřešit místo naproti sedačce. Místo, kde je televize a obrovské množství bílého prostoru na zdi.

Nyní se mám čím inspirovat a vím, kterým směrem jít.


Zdroj fotografií zde / Source of all picture here. I share them with big thanks :-)You Might Also Like

1 coments

  1. Ten pocit je jediné kritérium pri mojom zariaďovaní, také génius loci miesta, bod nula, ktoré keď nájdem, už nechcem pohnúť ničím ani o centimeter...toto vo mne vyvolávajú aj iné byty, miesta...
    Je to viac ako trendy...a aj keď ma zariaďovanie baví, pre toto by som sa tým neuživila, hľadanie ,,bodu nula,, by nevynášalo a kto by o neho stál:-)
    Alena Vyskočilová

    OdpovědětSmazat

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems