Minimalismus / Minimalism

neděle, srpna 13, 2017


Mám ráda pořádek. Moc. ...... Bohužel, ale žiji v chaosu :-)

Nestěžuji si. Je to takový ten normální, běžný chaos. Chaos, který je všude kolem mne. Zde něco odložíme, tam něco položíme. Najednou je toho kolem nějak moc a je potřeba to uklidit :-) Uklízí se. (a dost dlouho). Chvíli to vydrží a jedeme se nanovo. :-)

Asi to tak má být. Pravda. Nicméně stále často přemýšlím, jak vyřešit ukládání věci doma, tak aby nikde nic nepřebývalo ani nechybělo. Vše vypadalo uspořádaně a krásně. A hlavně, aby se dobře uklízelo a nezabralo to hodiny času. 

Když jsem byla malá, pamatuji si na sobotní úklidy, na ranní luxování, na uklízení skříní a praní. Na občasné mytí oken a čištění koberců, když se dělal "velký úklid". Nejhorší byl ten předvánoční :-). Celý den byl "zabitý" zbytečnostmi (takové se mi to kdysi zdálo). Vzpomínám si, že jsem to nenáviděla.


Nyní jsem v tom. Nutím všechny kolem sebe k tomu samému. A myslím, že E. to nenávidí stejně, jako tenkrát já :-). Úklid dětského pokoje je pro nás všechny noční můrou. Nutím jí to dělat samotnou. Z výchovného hlediska to nechci dělat za ní a hodně jí s tím pomáhat. Jsem nervózní, když to nedělá dobře a hlavně dostatečně rychle. Zpravidla to dopadne tak, že E. něco uklidí a nestačí mi to. Chci víc. Neustále na něco ukazuji a říkám: "Ještě tohle. Ještě tamto." Několikrát to samozřejmě musím zopakovat, protože půlku toho zapomene :-). No, co Vám budu povídat. Jsou to nervy. :-)  Pak do toho vstoupím a máme to za chvíli hotové a jsme všichni spokojeni. 

A tak se to stále opakuje. Až do teď jsem si to neuvědomila. Teď když to píši, říkám si: "Proč?" Musíme to změnit. 

Příště to u nás bude vypadat takto. 

I.059 - SINGLE-FAMILY HOUSE INTERIOR . WARSAW . POLAND from mattamizo on Vimeo.

Tyto virtuální prohlídky jsou krásné, co myslíte ? ------  advertising  ------


------  advertising  ------

You Might Also Like

0 coments

Nechte mi vzkaz, ráda si přečtu Vaše názory.
Příjemný den
Reny

Blog Archive

DAILY QUOTES

"If you ever find yourself in the wrong story, LEAVE."

Mo Willems